Jak často je masáž potřeba a na jak dlouhou dobu?

06.10.2022

Obvyklým důvodem, proč lidé nechodí na masáže, je především finanční stránka. Pokud nebudeme brát tolik ohled na peníze, tak si můžeme sjednat delší masáže. Přiměřená délka masáže je 1-2 hodiny a to je ideální pro péči o celé tělo. Lze i přijít na 30 min., za tuto krátkou dobu nestačíme tolik zrelaxovat, ale je možné se věnovat konkrétní partii těla.

na jak dlouho chodit

Každý z nás, s problémy i bez nich, si zaslouží dopřát masáž alespoň jedenkrát až dvakrát do měsíce. Záleží, jak vedeme náš životní styl a jaký druh práce vykonáváme. Pokud se věnujete pravidelně nebo vrcholově sportu, nebo býváte často ve stresu či máte obtíže pohybového aparátu, sklony k častému nachlazení a poruchy imunity je doporučeno navštívit masáže i vícekrát do měsíce.

Při důkladně provedené a kvalitní masáži se uvolní a prokrví svaly, odplaví škodlivé látky z těla ven a zlepšíme svoji regenerační schopnost. Svaly, které nás bolí, jsou namáhané pohybovou aktivitou a opakujícími se pohybovými stereotypy jako je např. sedavé zaměstnání v kanceláři apod., si zaslouží nadměrnou péči.

Abychom si udrželi kondici v dobrém stavu, tak mimo vyvážené výživy, pohybu, pobytu na čerstvém vzduchu a klidné mysli, je i masáž důležitou součástí.

Pokud máte zájem o masáž, kontaktujte mě skrze kontaktní formulář, e-mail vsrolova@seznam.cz nebo zavolejte na číslo +420 731 227 009. Rád se vám ozvu zpět a domluvím si s vámi termín.Moje další články

    Odesláním automaticky souhlasíte se zpracováním údajů a s podmínkami zásady ochrany os. údajů.