Proč chodit na masáže?

06.10.2022

Náš každodenní život provází několik dopadů na naše celkové zdraví. Ať už těch nezbytných a důležitých k životu, jako jsou pravidelná výživná strava, dostatek tekutin, spánek a pravidelný pohyb. Ale pak přichází také povinnosti a negativní důsledky, s kterými se dennodenně setkáváme a mezi ně patří zaměstnání, stres, únava, ztráta imunity, svalová slabost apod. Proto bych ráda navázala a představila toto téma, proč chodit na masáže a jaké mají pozitivní účinky na naší osobní pohodu.

proc chodit na masaze

Pod pojmem masáž si asi všichni představíme nějaký příjemný prožitek a uvolnění. Mnozí z nás si řeknou ano, na tu bych si měl/a v brzké době dojít, bolí mě často záda a celkově celé moje tělo masáž potřebuje. A mezitím se stává, že uplyne nějaká doba a my se stále nikam neobjednáme, svedeme to na nedostatek času nebo finance a naše tělo dál trpí.

Proč je tedy masáž tak zázračná a proč ji pravidelně absolvovat? V první řadě si uvědomme, že naše tělo je jediným nástrojem k životu a nelze jej vyměnit. Měli bychom mu dopřát to nejlepší, postarat se o něj a věnovat důslednou péči.

Masáží je mnoho a každá se zaměřuje na trochu jinou oblast – svaly, energie člověka, oběhový systém atd. Ale obecně nám jakákoliv masáž přinese podobná pozitiva a výhody. V první řadě při návštěvě masáže si odneseme prožitek z celého procesu jako takového. Po masáži bychom se měli cítit uvolnění a odpočinutí po duševní stránce. Během procesu zapomenout na veškeré starosti, negativní myšlenky a užít si tu chvíli blahodárného prožitku. V současné stresující době je to opravdu účinné. Kromě psychické stránky je stejně tak důležitá ta stránka fyzická. Kvalitně provedená masáž nám může pomoci od obtíží a trápení, které nás doprovází. Za jednu hodinovou masáž nelze hned odstranit všechny potíže, proto při bolestech kostí a zatuhlých svalů a jiných problémů, je zapotřebí navštívit masáž víckrát.Moje další články

    Odesláním automaticky souhlasíte se zpracováním údajů a s podmínkami zásady ochrany os. údajů.